A-ÖĞRENCİLERİN YAPMASI GEREKENLER

A-ÖĞRENCİLERİN YAPMASI  GEREKENLER:

  Öğrencilerin döndükten sonra Erasmus Ofisine teslim etmesi gereken belgeler:

 1. Transkript, (Transcipt of Records, ToR )Yurtdışındaki eğitim dönemine ilişkin not çizelgesi 

 2Katılım Sertifikası; Öğrenim faaliyetinin gerçekleştirildiği yükseköğretim kurumundan öğrencinin öğrenim başlangıç ve bitiş süresini teyit eden (imzalı ve mühürlü) bir “Katılım Sertifikası” alınır. Öğrencilerin hibeleri bu sertifikada belirtilen tarihler dikkate alınarak hesaplanır. Yükseköğretim kurumu öğrenim faaliyeti için yurtdışında kalınan süreyi tespit etmek üzere öğrenciden başka destekleyici belgeler de (pasaport gibi) isteyebilir.

 3Öğrenci Nihai Raporu: Faaliyet dönemi tamamlandığında mailinize gelen linkten Nihai rapor formunu online olarak doldurmalısınız. Raporu tamamlamayan öğrencilerin kalan hibesi yatırılamaz.

 4Pasaport giriş-çıkış damgaları olan sayfaların fotokopileri:

 (Katılım Sertifikasına ilave olarak yükseköğretim kurumu öğrencilerden yurtdışında geçirdiği döneme ilişkin başarı düzeyini veya öğrencinin kalış süresini kontrol amacıyla destekleyici başka belgeler “Pasaport giriş-çıkış tarihleri fotokopisi gibi” talep edebilir.

5. Çevirimiçi dil sınavı (OLS) : Faaliyetlerini tamamlayan öğrencilerin OLS sistemi üzerinden 2. defa dil sınavlarına girmeleri gerekmektedir. Sınav ile ilgili herhangi bir belgenin ofise getirilmesine gerek yoktur.  Sınav tamamlanmadan ikinci ödemeler gerçekleştirilmeyecektir.

 

Bu içerik 01.08.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 3743 kez okundu.