Gelen yabancı öğrencilerin işlemleri - INCOMING


Üniversitemizde değişim öğrencisi olarak öğrenim görmek üzere başvuruda bulunan öğreciler için Erasmus Bölüm koordinatörlerimizin takip etmesi gereken süreç aşağıdaki gibidir. 
 

Başvuru ve ders seçme süreci;
 
  1. Üniversitemizde Erasmus Öğrenci Hareketliliği kapsamında bir ya da iki dönem değişim öğrencisi olarak öğrenim görmek isteyen öğrenciler Erasmus web sayfasında belirtilen kriterlere göre başvuru formunu, kendi okulunda aldığı dersleri gösteren transkriptini ve üniversitemizde almak istediği derslerin yazılı olduğu “Learning Agreement” belgesini elektronik posta ile gönderir. (Öğrenci Learning Agreement'da yer alan dersleri Trakya Üniversitesi Bologna Bilgi Paketi’nde yer alan havuzundan seçmektedir)

  2. Erasmus ofisi tarafından başvuran öğrenciye belgelerinin değerlendirildiğinin ve sonuçla ilgili kendisiyle irtibata geçileceğinin belirtildiği bir elektronik posta gönderilir.

  3. Öğrencinin gönderdiği belgeler öğrenim göreceği ilgili birime EBYS üzerinden gönderilir. İlgili bölüm koordinatörüne ulaşan belgeler değerlendirilir. Eğer öğrencinin seçmiş olduğu dersler açılmıyor ise birimde açılabilen dersler belirlenerek Erasmus ofisine bilgi verilir.

  4. Dersler belirlendikten sonra başvuruda bulunan öğrencinin Learning Agreement'ı ilgili bölüm koordinatörü tarafından imzalanır ve Erasmus Ofisine EBYS üzerinden gönderilir.

  5. Bölümden gelen onayın ardından Erasmus Ofisi başvuruda bulunan öğrenciye kabul edildiğine dair mektubu e-posta ile gönderir. Kabul mektubu üzerinde akademik takvim ve bölüm koordinatör bilgileri bulunmaktadır.

 
 
Öğrenciler geldikten sonra yapılacak işlemler,
 
  1. Gelen yabancı öğrenci ilk olarak Erasmus bölüm koordinatörüne yönlendirilir. Öğrencinin daha önce seçmiş olduğu ve “Learning Agreement” belgesinde yazılı olan derslere kayıt için Erasmus bölüm koordinatörü birim öğrenci işlerine bilgi verir, gelen öğrencinin ders kaydının yapılmasını sağlar.

  2. Gelen yabancı öğrenci daha önce seçtiği dersin açılmaması yada herhangi diğer sebeple ders değişikliği yapmak istediğinde Erasmus bölüm koordinatörü danışmanlık yapar, ders değişiklik belgesini imzaladıktan sonra T.Ü. Erasmus Ofisine gönderir.

 
 
 
NOT: Öğrenciler dönemlerini bitirdikten sonra transkriptleri Erasmus ofisine gönderilmelidir. 

Resim
Bu içerik 05.12.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 884 kez okundu.