2021 Öğrenci Hareketliliği (Öğrenim & Staj & Konsorsiyum) Yerleştirme Sonuçları Hk


Değerli Öğrencilerimizin Dikkatine;
 
Erasmus öğrenci hareketliliği başvuru sonuçları sayfa sonunda bilginize sunulmuştur.

Faaliyete hak kazanan öğrencilerimiz için oryantasyon/bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. Toplantıda kullanılacak gerekli belgeler, başvuru aşamaları, izlenecek yola dair bilgi verilecektir. Oryantasyon toplantıları Microsoft Teams Uygulaması üzerinden uzaktan yapılacaktır. Biriminizden sorumlu koordinatörlerimiz sizleri ekiplere tanımlayacaktır. Oryantasyon toplantı tarihleri üniversitemiz Erasmus web sayfasından duyurulacak ve kurumsal e-postalarınıza bildirilecektir.

Ofis ile iletişim ve tarafınıza gönderilecek e-postalarda sadece kurumsal e-posta hesaplarınız kullanılacaktır. Lütfen kurumsal e-postalarınızı kontrol ediniz.
İçinde bulunduğumuz süreçte gideceğiniz kurumlarda, vize başvurusu yapacağınız konsolosluklarda olası COVİD kısıtlamalarını göz bulundurarak, ilgili birimlerin web sayfalarından başvuru koşulları ve gerekli işlemler hakkında detaylı bilgi almanızı tavsiye etmekteyiz.
 
 1. "Ulusal Ajans Erasmus Uygulama El Kitabı’nda belirtilen ölçütler doğrultusunda hareketlilikten yararlanacak öğrencilerin seçimi, tarafsızlığı ve şeffaflığı sağlamak üzere, Trakya Üniversitesi Rektörü tarafından oluşturulan komisyon tarafından gerçekleştirilmiştir. Başvuruları değerlendiren komisyonun başvuru sahipleriyle hiçbir kişisel bağlantısı ya da çıkar ilişkisi bulunmamaktadır.
 2. Erasmus Öğrenci Öğrenim Hareketliliği kapsamında yurtdışına gidecek öğrenci sayısı Ulusal Ajans’tan sağlanacak bütçeye/kontenjana göre belirlenmektedir. 2021/2022 akademik yılında Ulusal Ajans tarafından üniversitemize sağlanacak hibe miktarı henüz tarafımıza bildirilmemiştir. Bu nedenle, geçmiş yıllara dayalı tahmini rakamlara göre öğrenci belirlenmiştir. Ulusal Ajans tarafından üniversitemize tahsis edilecek kontenjan sayısına göre, hareketlilik için belirlenen adayların sayısında azaltma ve artırma yapılabilecektir.
 3. "Bilindiği gibi 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla yeni Erasmus+ Programı başlamıştır. 2021 sözleşme yılı için kurallarda ve hibe miktarlarında değişiklik beklenmektedir. Söz konusu kurallar kesinleştiğinde hak edilen hibe miktarlarında ve hareketlilik sürelerinde değişiklik olabileceği gibi kazanılan hakkın yitirilmesi de söz konusu olabilir. Diğer taraftan,  Türkiye ile Avrupa Birliği arasında 2021-2027 yeni Erasmus+ programına katılım anlaşması ile 2021 Yılı Delegasyon Anlaşması henüz imzalanmamıştır. Söz konusu anlaşma süreçlerinde yaşanacak gecikmelerden veya aksaklıklardan kaynaklanabilecek maddi veya manevi kayıplardan kurumumuz ve Türkiye Ulusal Ajansı sorumlu tutulamaz.”
 4. Programdan faydalanmaya hak kazanan öğrenciler, gideceği kurumun ilan ettiği son başvuru tarihinden önce, talep edilen belgeleri hazırlamakla ve karşı kuruma göndermekle yükümlüdür. İstenen belgeler için gideceğiniz kurumun web sayfasını ve başvuru sürecini inceleyiniz.
 5. Karşı kuruma başvuru süreci öğrencinin sorumluluğundadır. Yerleştirme yapılan okulların son başvuru tarihine (Gideceğiniz kurumun Erasmus web sayfasından son başvuru tarihlerini kontrol ediniz) kadar talep ettikleri belgeleri karşı kuruma göndermeyen adaylar haklarını kaybederler. Yeniden yerleştirme yapılmaz.
 6. Staj hareketliliklerine (konsorsiyum projeleri dahil) yeterli sayıda başvuru bulunmadığı için yabancı dil sınavı asgari baraj puanı göz önünde bulundurulmamıştır.
 7. Staj Hareketliliği başvurularında aynı tarihleri içeren kabul belgesi sadece bir staj projesinden yararlanılabilir.
 8. Yabancı Dil Sözlü Sınavına giren adaylar hibesiz olarak öğrenim hareketlilikten yararlanmak için başvuruda bulunabilir. Başvurular 3 - 7 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.Başvuru formuna sayfa sonunda yer alan bağlantıdan, Microsoft Teams kullanıcı hesap bilgileriniz ile giriş yaparak ulaşabilirsiniz.        
 9. Yerleştirme sonuçlarına itiraz için son tarih 29 Nisan 2021’dir. Bu tarihten sonra yapılacak itirazlar dikkate alınmaz.
 10. Başvuru bulunmayan ve asgari dil barajının geçilemediği birimlerdeki kontenjan, geçmiş yıllarda yapılan hareketlilik sayısı, başvuran sayısı, yabancı dil barajını geçen öğrenci sayısı, seçilen öğrenci sayısı da göz önünde bulundurularak diğer bölümlerde değerlendirilmiştir
 11. Açıklanan adayların haklarından feragat etmeleri durumunda kontenjan ilk olarak ilgili fakülte içerisinde değerlendirilecektir.  
 12. Yerleştirme yapılan okulların son başvuru tarihine kadar talep edilen belgeleri göndermeyen adaylar haklarını kaybederler. (Her Kurum ikili anlaşmaları bulunan ülke okullarından belli sayıda öğrenci kabul etmektedir. Başvuruda bulunan öğrenci yoğunluğundan dolayı bazı kurumlar öğrenci kabul edememektedirler. Bu yüzden belgelerinizi bir an önce hazırlamanızı ve gerekli işlemleri yapmanızı tavsiye ederiz)
 13. Erasmus Öğrenci Hareketliliği ilanı ve UA Erasmus Uygulama El Kitabı’nda belirtilen ölçütler doğrultusunda adayların puanlarında azaltma ve artırma yapılmıştır.
 14. Çeşitli sebeplerle hareketlilikten vazgeçen adayların en geç 14 Mayıs 2021 tarihine kadar elektronik posta ile ya da dilekçe ile Erasmus Ofisini bilgilendirmesi gerekmektedir. Bu tarihe kadar hareketlilikten vazgeçtiği halde bildirimde bulunmayan adayların bir sonraki başvurularında toplam puanlarından 10 puan düşürülecektir.
 15. Transkript not ortalamalarının yüzlük sisteme dönüştürülmesinde YÖK Dönüşüm Tablosu kullanılmıştır.
 16. Başvuru yapan ve sınava giren tüm öğrencilerin listesine Erasmus Ofisi duyuru panolarından ulaşabilirsiniz.
 
 
 
 
 
Önemli Hatırlatma;

İçinde bulunduğumuz süreçte ofisimizde dönüşümlü ve uzaktan çalışılmaktadır. Sorularınız için lütfen ilgili koordinatörünüz ile e-posta üzerinden iletişime geçiniz. Kısa süre içinde Microsoft Teams uygulaması üzerinden ekipler oluşturulacak, sizlere e-posta ile bilgi verilecektir.
HİBESİZ HAREKETLİLİK BAŞVURUSU ( Başvuru Tarihleri 3 - 7 Mayıs 2021)
 
Yabancı Dil Sözlü Sınavına giren adaylar hibesiz olarak öğrenim hareketlilikten yararlanmak için başvuruda bulunabilir.Başvuru formuna aşağıdaki bağlantıdan, Microsoft Teams kullanıcı hesap bilgileriniz ile giriş yaparak ulaşabilirsiniz. En geç 7 Mayıs 17:30 a kadar başvuru yapabilirsiniz.Hibesiz Hareketlilik Başvurusu İçin Tıklayınız. 

Hibesiz Hareketlilik Kontenjanları      
Bu içerik 26.04.2021 tarihinde yayınlandı ve toplam 5731 kez okundu.