Dönem Uzatma - SMS

Öğrenim Dönemini Uzatmak İsteyen Öğrencilerimizin Dikkatine!

Erasmus öğrenci hareketliliği kapsamında faaliyetten yararlanan öğrencilerimiz öğrenim sürelerini uzatma talebinde bulunabilirler. Dönem uzatma talepleri şu an öğrenim gördükleri kurumdaki ve Trakya Üniversitesinde Erasmus bölüm koordinatörünün onayı ile gerçekleşecektir.

Dönem uzatan öğrencilere maalesef hibe verilememektedir ancak üniversitemizin yürütmüş olduğu proje sonunda yeniden değerlendirme yapılarak katılımcılara bilgi verilmektedir.

Gitmeden önce uzatma işlemi yapılmamaktadır. Öğrenci bir dönemlik hareketlilik için seçilmişse önce gideceği kurumda öğrenimine başlamalı, daha sonra karşı kurumun takvimine göre uzatma talebinde bulunmalıdır.

Güz döneminden bahar dönemine uzatma yapılabilir, bahar döneminden sonraki yılın güz dönemine uzatma yapılamaz!

 
Dönemlerini uzatma talebinde bulunan öğrencilerimizin yapması gerekenler,
  1. Öncelikle "Dönem Uzatma Formu" doldurulmalıdır. Bu form karşı kurumda yoksa kurumumuz Erasmus web sayfasında "Öğrenim Hareketliliği" altında yer alan gerekli belgeler bölümünde bulunan formu kullanabilirsiniz.

  2. Belgeyi öğrenim gördüğünüz kurumdaki Erasmus Ofisine daha sonra Trakya Üniversitesindeki Erasmus Bölüm koordinatörüne gönderin ve imzaladıktan sonra Trakya Ün. Erasmus Ofisine göndermesini talep ediniz. (kurum içi posta yada e-mail ile)

  3. “Dönem Uzatma Formu” her iki kurum (gönderen üni. - kabul eden üni.) Erasmus bölüm yetkilileri tarafından imzalanmış bir şekilde Erasmus ofisine geldikten sonra dönem uzatma talebiniz karşı kuruma bildirilecektir. İlgili formun Erasmus Ofisine ulaşmaması durumunda öğrencinin talebine dair herhangi bir işlem yapılmaz.

 
 
ÖNEMLİ NOT: Gönderdiğiniz belgelerin pdf formatında olması önemlidir. Resmi çekilip pdf ye dönüştürülmüş, okunaklı çıktısı alınamayan belgeler kabul edilmez! Belgelerinizi taratmak için bulunduğunuz kurumun Erasmus ofisinden yardım alabilirsiniz. Belgeyi istenen formatta taratıp gönderemediğiniz durumlarda posta ile göndermeniz gerekmektedir.DÖNEM UZATAN ÖĞRENCİLERİN  ÇEVRİMİÇİ DİL SINAVI HAKKINDA!!!
Erasmus hareketliliğiniz başlamadan önce ve hareketlilik tamamlandıktan sonra mail adreslerinize gelecek olan linkten çevrimiçi dil sınavına girmelisiniz. Dönemlerini uzatan öğrencilerin henüz hareketlilik faaliyeti tamamlanmadığı için sistemlerine tekrar girip hareketlilik bitiş tarihini güncellemeleri gerekmektedir.

                          Hareketliliğiniz bittikten sonra Erasmus ofisine teslim etmeniz gereken belgeler ??

Resim
Bu içerik 12.12.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 8570 kez okundu.