Erasmus Başvuru Süreci

 
BAŞVURU SÜRECİ 

Öncelikle Faküle/Enstitü, Yüksekokul ya da Meslek Yüksek Okulunuz İkili  Anlaşması olup olmadığını kontrol ediniz. Başvuru öncesinde ikili anlaşmalar ve kontenjanlar ilan edilecektir. Web sayfamızdan gerekli duyuruları takip edebilirisiniz.

Yıl içerisinde 1 defa Erasmus Koordinatörlüğü tarafından başvuru kabul etmek için ilana çıkılır. Öğrenciler Erasmus Otomasyon Sitemine kayıt olup gerekli belgelerle kendi akademik birimlerindeki Erasmus Bölüm koordinatörlerine başvuru yaparlar.

Başvuru yapabilmek için her yıl bir defa Erasmus Koordinatörlüğü’nce yapılan Erasmus Yabancı Dil sınavına öğrenciler girmek zorundadırlar. Erasmus Yabancı Dil Sınavı, anlaşmalı AB ülkeleri tarafından da öngörülen Avrupa Dil Portföyü B1 Genel Düzeyi’nde gerçekleştirilir ve sınav sonucunun geçerliliği 1 yıldır.

Bu sınava girmeden başvuru yapmak mümkün değildir. Ancak ÜDS, KPDS, TOEFL, IELTS gibi ulusal ve uluslararası geçerliliği olan sınavlardan yeterli puan almış adayların sınav sonuçları başvuru sürecinde kabul edilir.

 Başvuruların değerlendirilmesi ve öğrenci seçiminde şu oranlar dikkate alınır;

Not ortalaması %50

Yabancı dil %50

Başvuru sonuçları web sitesinden duyurulur

Bu içerik 02.08.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 208 kez okundu.