Giden Öğretim Elemanı Hibeler


HİBELER;
  • Günlük hibe ve Ulaşım gideri olarak belirlenen hibe 2 taksit ödenir. Hareketlilik öncesi personele hak edilen hibenin %70 i oranında ön ödeme yapılır. Hareketlilik sonrası gerekli dokümanlar ofise teslim edildikten ve nihai rapor tamamlandıktan sonra kalan % 30 ödeme yapılır.
  • Personel hareketliliğinden faydalanacak personele verilecek olan gündelik miktarı gidilen ülke ile birlikte gidilen süreye göre aşağıdaki tabloda belirtilen tutarlar dikkate alınarak hesaplanır. Tabloda gösterilen miktarlar Avro cinsindendir.
  • Hareketliliğe katılacak personele en az 2, en çok 5 gün hibe tahsisi yapılacaktır. Seyahat günleri için ayrıca hibe ödenmez.
  • Herhangi bir faaliyet içermeyen ya da gerçekleştirilen faaliyetin türüne uygun faaliyet yapıldığı belgelenemeyen günler için hibe ödemesi yapılmaz.

Günlük Hibeler
Resim

Ulaşım Giderleri:
  • Personel hareketliliği faaliyetinden faydalanan personeline ödenecek seyahat gideri miktarı “Mesafe Hesaplayıcı” kullanılarak hesap edilecektir. Mesafe hesaplayıcısına aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilmektedir.
Mesafe Hesaplayıcı için tıklayınız. Resim
  • Mesafe hesaplayıcısı aracılığı ile personelin yerleşik olduğu yerden (Edirne), faaliyetin gerçekleştirileceği şehre kadar olan 2 nokta arasının km değeri tespit edilecek ve aşağıdaki tablo kullanılarak seyahat hibesi hesaplanacaktır. Seyahat hibesi gidiş geliş olarak listelenmiştir.
 
Resim
 
ÖRNEK HİBE HESAPLAMA;                         

Hareketlilik tarihleri     : 24 Nisan 201*– 28 Nisan 201* ( 5 Gün)
Gideceği Ülke/Şehir     : Letonya, Riga
Letonya Günlük Hibe   : 108 €
Riga Uzaklık               : 1706,80 km
(5 x 108 ) + 275 €   = Toplam 815 €

Resim
Bu içerik 02.08.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 1885 kez okundu.