Personel Hareketlilik Sonrası STAErasmus Ders Verme Faalitini tamamlayan personelimizin döndükten sonra hazırlaması ve Erasmus Ofisine teslim etmesi gereken evraklar, tamamlaması gereken işlemler aşağıda listelenmiştir.


1. Katılım Sertifikası (Confirmation of Attendance/Confirmation)
Ders Verme hareketliliği kapsamında faaliyetini gerçekleştirdiğinize dair gittiğiniz kurumdan katılım belgesi almalısınız. Katılım belgenizde kaç saat ders verdiğiniz açıkca belirtilmelidir. Bir hafta için en az 8 saat ders vermiş olmalısınız. ( saatten daha az ders verilmesi durumunda faaliyet geçersiz sayılır.

2. Pasaport giriş çıkış sayfalarının fotokopisi

3. Seyahat belgeleri (Uçuş kartları, otobüs tren vb ulaşım biletleri )

4. AB Katılımcı Raporu :
İlk 3 maddede belirtilen belgeleri ofise teslim ettikten sonra E-posta adresleriniz hareketlilik aracına (Mobility Tool) tanımlanacaktır. Daha sonra e postalarınıza gelen linkten nihai raporunuzu çevrimiçi doldurmalı ve kaydetmelisiniz. Çıktısınız alıp ofise getirmeniz gerekmez. Katılımcı raporunu tamamlamayan personelimizin kalan ödemesi yapılmayacaktır.

 

* Personelimiz hareketliliği tamamlandıktan sonraki 30 gün içerisinde hareketlilikleri ile ilgili belgeleri Erasmus Ofisine teslim etmelidir. Belgelerini teslim etmeyen personelimizin kalan ödemesi yapılmaz, Hareketliliğe katılmadığı tespit edildiği durumlarda da ödenen günlük hibe ve seyahat giderlerinin tamamı geri istenir.

Bu içerik 21.02.2020 tarihinde yayınlandı ve toplam 2023 kez okundu.